Dla nauczycieli

Szukasz urozmaicenia lekcji szkolnych? Chcesz zorganizować dodatkowe zajęcia dla uczniów? Skontaktuj się z nami! Wierzymy, że nauka przez doświadczanie jest najlepszą metodą. Rozumiemy, że w szkołach z różnych powodów nie zawsze jest możliwe przeprowadzenie wszystkich doświadczeń dlatego wychodzimy z inicjatywą do Państwa. Proponujemy zajęcia dopasowane do wieku uczestników. Na zajęciach uczniowie samodzielnie przeprowadzą doświadczenia z zakresu nauk przyrodniczych obrazujące zjawiska fizyczne, reakcje chemiczne lub elementy biologii. Na lekcję przywieziemy wszystkie materiały i sprzęt potrzebne do przeprowadzenia zajęć.

  • Dla najmłodszych uczniów proponujemy zabawę w kolorowe eksperymenty pokazujące proste zjawiska.
  • Na lekcjach z starszymi uczniami bardziej zagłębiamy się w to, dlaczego obserwujemy pewne zjawiska i jakie one mają zastosowanie w współczesnym świecie.
  • Dla najstarszych uczniów (szkół ponadpodstawowych) przygotowaliśmy zajęcia z anatomii. Na krótkiej prelekcji poznamy tajniki budowy serca, płuc, gałki ocznej i innych elementów budowy ciała kręgowców, po czym uczniowie w małych grupach zabiorą się do praktycznej części – sekcji danego organu przy użyciu skalpeli, nożyczek i wszystkiego co niezbędne do preparacji danego narządu.

Aktualności